Zapitali smo se to i napravili polugodišnju analizu. I wow! Iznenadili smo se i sami. Svaki dan je radno, užurbano, telefone ili slušalice ne skidamo s uha. Goga je morala nabaviti nove. Računala se skoro ne gase. Naravno da nemamo vremena brojiti i naravno da ne zabilježimo svaki razgovor. Valjda je važnije pomoći nego to zabilježiti. Stoga sve brojke čitajte kao „najmanje“ toliko i toliko… Radile smo svim snagama i znanjem, iz ureda, od kuće, radnim danom pa i nedjeljom i praznikom.

Novodošle korisnice i korisnici

Započet ćemo s brojem novih žena i članova obitelji koji su nam se javili za podršku u prvih 6 mjeseci ove godine. Srpanj nije uračunat. Tim više smo se iznenadile. Rezultat pokazuje da se uvijek može bolje i više. Povjerenje nam je poklonila 181 nova korisnica i korisnik koji su nam se javili prvi put u 2021. U istom razdoblju 2020. imali smo 106 novih korisnica i korisnika. To je povećanje za 70%.

Sretni smo da možemo pomoći. Ali imamo jedan dobar razlog za uspjeh. Našem timu: Gordana Heidler, Ljiljana Vukota, Margareta Benković i Nikolina Jurković od veljače ove godine pridružila se sjajna psihologinja i divna kolegica Maja Erceg Tušek. Nikad nismo dijelile količinu doprinosa pojedinca jer SVE za NJU je jedan tim i uspjeh je zajednički. Jedna za sve – sve za nju!

 

Tim SVE za NJU

Pravo je pitanje tko je što radio. Predstavljamo najuži tim Udruge koji svaki dan provede barem 8 sati zajedno, a nerijetko ni to nije dovoljno pa onda pljušte poruke u grupi i nakon radnog vremena. Opisati ovaj tim korektnije zahtijeva barem nekoliko stranica. No, računamo da nas većina vas poznaje. Evo jaaaako skraćenog opisa.

Goga vodi program smještaja u Centru, pošalje sve obavijesti koje dobijete od nas, dogovori gotovo svaki termin i promjenu termina, evidentira tisuće i tisuće odrađenih razgovora i prisustvovanja svim programima Centra.  Njezin radni kutak je prepun korisnih informacija i kontakata. Javlja se na info telefon poznatima i nepoznatima, a ljudi pitaju svašta. Npr. zašto ne radi ambulanta u susjednoj ulici ili što da radim, isključili su mi plin!!! Priznajemo, ne znamo sve makar smo SVE za NJU.

Margareta vodi savjetovalište za prehranu. Ono što vi vidite su predavanja i individualna savjetovanja. Ali, kao i svi u timu, i Megi odradi ogroman dio posla koji je vama nevidljiv u poslovnoj prepisci, vođenju medija Udruge, timskim konzultacijama oko projekata i puuuno drugih stvari. Njoj je svaki problem zaista izazov i ona će naći rješenje.

Nikolina je naša asistentica na projektima. Njezin posao je kao filmski studio. U svakom trenutku se mora moći prebaciti na drugi set tj. projekt. A toga ima! I poslovne prepiske, zakazivanja i odrađivanja sastanaka, briga oko računa i evidencija Udruge, vaših poruka s upitima, pisanja izvještaja.

Maja je psihologinja i naša ostvarena želja. Jako je važno imati stručnjaka, ali važno je i da se sačuva timski duh i ona lijepa energija koja je uvijek krasila SVE za NJU. I onda sve to zaista dobijete u jednoj osobi. Kao da smo dobili na lotu. Maja se bavi psihološkim savjetovanjem, a uz to preuzima aktivnu ulogu u novim projektima Udruge i u međunarodnoj suradnji. Kraljica IT-ja u timu.

Ljiljana je psihologinja i voditeljica Centra za  psihološku pomoć od njegovog osnivanja. Većina žena i članova obitelji koje nam se jave imaju prvi razgovor s Ljiljanom. Ona će predložiti što i kako dalje. Kod Ljiljane ćete dobiti termin subotom i nedjeljom, a ako je hitno i na Božić.

 

Psihološka podrška

Iako se psihološka podrška pruža i grupno, jedan od najvažnijih programa u Centru je program individualne psihološke podrške. Savjetovanje započinje uvodnim razgovorom i nastavlja se kroz povremena ili redovita savjetovanja s psihologinjama i psihoterapeutkinjama.

U ovom programu sudjeluju novodošle korisnice, ali i mnoge korisnice koje su nam se prvi put javile prošle ili neke ranije godine i nastavile su s podrškom i u 2021.g. Ubilježili smo 1 242 savjetovanja. Puno je tu još informativnih razgovora i konsultacija telefonom koje ne bilježimo, a razmijenjene poruke je nemoguće izbrojiti. Oko 100 korisnica i korisnica istovremeno je u individualnom savjetovanju, a tijekom godine je aktivno u Centru u raznim programima i do 400 korisnica i korisnika. Naravno, zbog svima poznatih razloga rijetko smo se sretali uživo pa je većina savjetovanja obavljena putem telefonskog i videocall poziva ili putem Zooma. Ipak, važno je da smo bili dostupni.

Psihološku podršku pružaju psiholozi i psihoterapeuti iz terapijskog tima Udruge: Dea Ajduković, Katica Rendulić, Jadranka Luca Mrđen, Aleksandra Pijuko, Veronika Blažev, Maja Erceg Tušek, Dušanka Kosanović, Sanja Dolanski Babić, Ljiljana Šerman i Renata Takač Pejnović. Supervizorica tima je Irena Bezić.

Nastavljamo dalje bez pauze jer bolest ne poznaje praznike, vikende i godišnje odmore!

Fotografije: Ognjen Karabegović i arhiva Udruge